Z víkendu bereme zaslouženě 3 body

Volejbal Plzeň - TJ Tatran Střešovice 2:3 (23:25,25:18,13:25,25:19,19:21)
V pátečním utkání jsme bohužel podlehly těsným výsledkem 2:3, přestože byl náš výkon velmi bojovný. Zápas měl dramatický průběh, který se rozhodl až v napínavém pátém setu. Bohužel jsme ho prohrály 19:21, i když jsme až do konce bojovaly o každý bod. První set se nám vůbec nepodařil. Začaly jsme velmi nervózně a bez koncentrace, což se projevilo v chybách, kterých jsme se dopouštěly hlavně v první polovině setu. Od druhého setu jsme se však výrazně zlepšily. Získaly jsme zpět sebevědomí, začaly jsme hrát agresivněji a lépe si pokrývaly hřiště. Čtvrtý set se stal dalším zlomovým bodem. Bojovalo se o každý míč, ale tentokrát nám štěstí přálo a vynutily jsme si rozhodující pátý set. Ten byl z našeho pohledu neuvěřitelně dramatický, plný emocí a zvratů. Nakonec nám bohužel chybělo pár bodů k vítězství. Přestože jsme neodešly s vítězstvím, zápas ukázal našeho týmového ducha a odhodlání bojovat do posledního míče. Oproti špatnému začátku jsme se dokázaly vzchopit a ukázat naši lepší hru, což je určitě dobrým znamením pro nadcházející utkání.
Denisa Mentlová

TJ Slavia Hradec Králové - Volejbal Plzeň 2:3 (11:25,20:25,25:15,25:19,8:25)
Po napínavé pětisetové bitvě se Střesovicemi nás v sobotu čekal další zápas v Hradci Králové. Do Hradce dorazilo, z mnoha důvodů, pouze sedm hráček, takže jsme věděli, že nemáme možnost vystřídat. I tak jsme do prvního setu přímo vlétli naplno a ovládli ho 11:25. Druhý set byl o něco vyrovnanější, ale pořád jsme v něm jasně zvítězili. Pak se bohužel ty samé výsledky obrátily na druhou stranu. Přestala nám fungovat naše hra, možná na nás dolehla únava, a tak jsme museli do dalšího tiebreaku. V tom se naštěstí pro nás opakoval stejný scénář jako v prvním setu, a proto vezeme domů dva body. Zápas hodnotím pozitivně, i když jsme byly lehce zklamané, že si neodvážíme body tři, ale s výhrou jsme před zápasem moc nepočítali.