9.+10.kolo 1L ženy 2. část soutěže (skupina 1-8), Tatran Střešovice – Volejbal Plzeň

1. Zápas 2:3 (22, 22, -19, -16, -12)

Sestava: Ulčová, Chlumecká, Švejnohová, Boháčková, Obrtlíková, Bezděková L: Krausová

Střídali: Kupilíková, Reiserová

Z mého pohledu má zápas dvě části. První (1.+2.set), kde oba sety začínáme výrazně líp než soupeř. Vytváříme si několikabodový náskok. Hlavně kvalitní obranou a útoční hrou na bod. Pak nás ale soupeř dostane pod tlak kvalitním servisem. Nedaří se nám bodovat ani z vyložených akcí. Soupeř nás na konci setu dotlačí, je v lepším psychickém rozpoložení a odvahou na útoku získává oba sety. Pro nás je to jasné zadání do dalších setů, udržet koncentraci a kvalitu vlastního výkonu až do konce setu, víme totiž, že tohle není zápas na 3:0. To se i hned potvrzuje. Znovu si vytváříme bodovou výhodu a teď už to držíme až do konce. Další dva sety jsou v naší režii a tak srovnáváme stav a jdeme do oblíbeného tie-breaku. Začátek nám vychází, točíme strany za stavu 8:2. Soupeř neskládá zbraně, znovu tlačí servisem a dotahuje se. Do absolutního drama to nakonec nedošlo, držíme těsný bodový náskok a zaslouženě po velkém boji vítězíme ve zkráceném setu.

2. Zápas 3:1 (23, 20, -20, 18)

Sestava: Ulčová, Mentlová, Švejnohová, Boháčková, Chlumecká, Blumentritová L: Prokšová

Střídali: Hlaváčová, Reiserová, Obrtlíková

Druhý zápas se mi nehodnotí lehce. V podstatě v průběhu celého zápasu bylo na naší straně něco špatně. Soupeř ani zdaleka nehrál lepší volejbal než v prvním zápase. Bohužel na nás to málo stačilo. Zásadní problém vidím ve dvou činnostech. Za prvé, příjem, kde se jen dvě naše hráčky, Reiserová a Prokšová, dokázaly ztotožnit s kvalitou servisu soupeře. K tomu nás v téhle činnosti trápili i chyby vznikající ze slabé/žádné komunikace mezi hráčky. Za druhé to byla obrana obecně. Ve vybírání jsme nedokázali zvedat někdy ani úplně základní míče, což pro mě bylo nepochopitelné. Markantní to bylo v zóně I. K tomu se přidalo hodně chyb na bloku hlavně krajních hráček, a to nás sráželo. Na obranu jsme se vždy mohli spolehnout, bohužel v tomhle zápase nás to úplně opustilo. Soupeř byl v podstatě celý zápas nad námi, viděl, že stačí hrát zodpovědně bez zbytečných chyb. Zaslouženě vyhrál za tři body.